Kapat

Youtube Yeni Reklam Kuralları

Anasayfa
İnternet Youtube Yeni Reklam Kuralları
youtube yeni reklam kuralları

Birçok kişiyi yakından ilgilendiren Youtube yeni reklam kuralları Google tarafından açıklandı. Son zamanlar artan uygunsuz içerik videolar yüzünden pek çok kullanıcı huzursuzdur. Google bu konuda yaptığı şıkı çalışma sayesinde Youtube ekibinin elini güçlendirip reklam kuralları değiştirdi. Yeni kuralla birlikte uygunsuz içerikli videolar çekildiği görülürse Google reklam reklam verme hakları vermeyecek elinden tamamen alabilecek. Yeni kuralla bununla sınırlı kalmayıp Youtube uygunsuz içerik çeken kanalı uygun görürse kanalını en altlara çekebilecektir.

Kullanıcılar Yeni Kuraldan Memnun Mu?

Birçok kullanıcı uygunsuz içerikten oldukça rahatsız olduğundan dolayı bu haber halk arasında oldukça memnun edici oldu. Özellikle taklitçiler için oldukça etkili olabileceğini söyleyen uzmanlar bu konuda Youtube ve Google ekibini tebrik ettiğini belirtti.

Youtube Yeni Reklam Kurallı İlgili Açıklama

Youtube ekibinin yaptığı açıklamada. Kullanıcılar ve reklam verenleri korumak adına Google ile yaptığımız çalışma sonucu uygunsuz içerik, kopya, küfür gibi videoları çekimini ve Youtube kanalında bu gibi oyuncularını bundan sonra varlık gösteremeyeceğini belirtti. Reklam veren ve içerik geliştirenlerle birlikte yaptığımız çalışma sonucu böyle bir karar verdiklerini belirtti.

Çalışmaların hayla devam ettiğini ve gün geçtikçe reklam veren, içerik geliştirerek videolar çekenler için Youtube hayla çalışmaları olduğunu gelen şikayetleri değerlendirdiğini belirtmektedir. Kısa süre içinde kullanıcılar için büyük bir güncelleme getireceklerini belirtti. Aynı zamanda uygunsuz içerikler içinde kısa zamanda katılaşmış reklam kuralları getireceklerini söylediler.

Youtube hem reklam verenleri hem de geliştiricilerini oldukça önemseyen bir platform olduğundan dolayı kısa sürede bu gibi sorunların üstesinden geleceklerini ve kullanıcılar büyük güncelle geldikten sonra uygulamalarda yepyeni gelişmelerde bulunacaklarını dair söz verdiler. Birçok kişi tarafından bu haber mutlu edici oldu. Kullanıcılar reklam verenler ve içerik geliştiriciler Youtube ekibini tebrik ettiler. Google’ın sağladığı bu başarı sayesinde, Youtube tarafından teşekkür plaketi verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir