Kapat

Google Play Store’da Oyunları İndirmeden Dene Teknolojisi

Anasayfa
Oyun Google Play Store’da Oyunları İndirmeden Dene Teknolojisi
google play storeda oyunları indirmeden dene teknolojisi

Denemek istediğiniz bir oyun var fakat birdenbire karşınıza efsanevi bir problem çıkıyor: “Uygulama Yükleyebilmek İçin Cihazınız Yeterli Hafızaya Sahip Değil” Google, kullanıcıların görmekten pek de hoşlanmadığı bu problem ile ilgili bir adım attı bile: Play Instant teknolojisi.

Nedir Bu Play Instant Teknolojisi?

Android işletim sistemine sahip mobil cihazlarda Google Play Instant ile bir maceraya atılmadan önce bunu deneme fırsatınız oluyor. Çünkü indirmek istediğiniz oyunun boyutu büyük olabilir ve o esnada wifi noktasında olmayabilirsiniz veya telefonunuzda bu uygulama için yeterli alan yoktur fakat o esnada silecek fotoğraf veya uygulama bulamıyorsunuz. Oyunu yüklemeden önce bir bölümünü deneme ve kullanma imkanınız olacak ve bu işlemi yapabilmek için oyunu telefonunuza kurmanıza gerek olmayacak.

Demo olarak tanımlanabilecek kısa bir bölümünü deneyerek isterseniz oyunu mobil cihazınıza yükleyebileceksiniz. Google bu fikrini Instant App isimli teknolojisi ile kullanıcılarına denettirdi. Kullanıcılar bu teknoloji ile uygulamaları telefonlarına indirmeden deneyebilmekte ve dilerse uygulamaları yükleyebilmektedirler. Bu teknolojinin oyun kategorisinde de kullanılmaya başlaması kullanıcılara kolaylık katacaktır.

Oyunun tamamını oynayabilecek miyim?

Oyunların hangi bölümünü veya ne kadarlık kısmını deneyebileceğinizi belirleyecek olan maalesef sizler değilsiniz. Doğal olarak kullanılabilir bölümleri; oyun geliştiricileri belirleyecek ve kullanıcılara sunacak. Tabi ki kullanıcıların oyunları yüklemesini sağlamak için geliştiricilerin oyunların en göz alıcı ve işe yarar bölümlerini demo olarak kullandırması muhtemel görünüyor.

Ne zaman kullanmaya başlayabiliriz?

Bu proje fikrinin temelleri Google Play Store için 2016 yılında atılmıştı fakat özelliğin duyurulması günümüzü buldu ve çok kısa bir zaman dilimi içerisinde kullanıcıların hizmetine sunulması bekleniyor. Microsoft, Apple ve Android İşletim sistemlerinin uygulama marketi yarışlarını göz önüne aldığımızda Google Paly Store’da kullanıma sunulan Play Instant teknolojisi Google’ bir adım öne geçirebilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir