Kapat

Genel Kültür Oyunları Nelerdir

Anasayfa
Oyun Genel Kültür Oyunları Nelerdir
genel kültür oyunları nelerdir

Günümüzde cep telefonların hiç kimsenin elinden düşmüyor, en sık kullanılan uygulamalar sosyal medya uygulamalarıdır. Ancak kullanıcılar sosyal medyanın yanında oyun uygulamalarını da tercih edebiliyorlar. Düşünüldüğü gibi her oyun sadece eğlence amaçlı değildir eğitici ve öğretici genel kültür oyunları da vardır.

Trivia Crack

Bir bilgi yarışması olan Trivia Crack oyununda bilim eğlence sanat coğrafya spor ve tarih alanlarından sorular mevcut. Kullanıcılar bireysel ya da grup halinde diğer kullanıcılarla yarışabiliyor. Uygulamanın en iyi özelliklerinden biri günlük 1 milyon yeni soru yüklenmesi; bu durumda oyuncuların bir kez karşılaştıkları soruyla tekrar karşılaşma ihtimali çok düşüktür. Ayrıca kullanıcılar da oyun için soru yazabilmektedir, sorular oylandıktan sonra onaylanır.

QuizUp

Oyun içinde kullanıcıların karşısına yüzlerce kategori her kategori de de yüzlerce farklı soru çıkar. Filmden spora spordan sağlığa her kategori Oyun içinde mevcut. Soru arşivi en geniş olan genel kültür oyunlardan biridir. Ayrıca oyunun dilinin İngilizce olması da İngilizce pratik yapmak isteyen kişiler için birebir.

Bil ve Fethet

Oyuncular girdikleri testlerdeki başarılarına göre harita üzerindeki bölgeleri işgal ediyor, kaleleri fethediyor. Ne kadar çok soru bilirlerse o kadar bölgeye hükmediyorlar.

Düello

Kullanıcılar çeşitli kategorilerde bilgilerini yarıştırabilir ayrıca uygulama kapsamında arkadaşlarını davet edebilir ve onlara meydan okuyabilir ve turnuvalara katılabilirler. Oyuncular soruları cevaplarken zamanla yarıştığını da unutmamalıdırlar.

Bay Çok Bilmiş

Diğerlerine göre içeriği biraz daha farklı olan bu genel kültür oyunu bünyesinde 3000 den fazla soru ve onlarca kategori barındırır. Oyuncuların karşısına 10,20,ya da 30 soru karşısına çıkar ve oyunculardan belirli bir zaman diliminde soruları yanıtlaması beklenir. Ayrıca oyuncular arkadaşlarını davet edebilir ve arkadaşlarıyla yarışabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir