Kapat

Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Anasayfa
Mobil Akıllı Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
akıllı telefon alırken nelere dikkat etmeliyiz

Hızla gelişen teknoloji dünyası içinde akıllı telefon çağa ayak uydurmak ve gelişimin bir parçası olmak için gelişme göstermiştir. Her geçen gün yeni telefon modellerinin çıkması mevcut telefonları geri plana itiyor. Böylelikle tüketiciler tarafından alınacak yeni telefonlarda bilinmesi gereken özelikler bulunmaktadır.

Ram: Akıllı telefonların en önemli özeliklerinden biri olan ram telefon donanımının en önemli parçasını oluşturmaktadır. Ram kapasitesi ne kadar yüksek olursa telefonun performansı o derece artmakta. Yeni çıkan telefonlarda en yüksek ram oranı ise 4 GB olmakta ve bu nedenle yeni alınacak telefonlarda 4 GB ve üzeri ram olan telefonlar tercih edilmektedir.

İşlemci: Akıllı telefon alımında dikkat edilmesi gereken hususlardan biriside telefonun işlemci özelliğidir. Akıllı telefonlarda ”Qualcomm” ve ”Snapdragon” işlemcileri yer almaktadır. Snapdragon işlemcisi üst düzey telefonlarda kullanılmaktadır. Snapdragon’nun 800 işlemci, 600 ve 400 işlemci özelikleri bulunmaktadır. Telefon alırken işlemcinin 800 işlemci serisi olması dikkat edilmesi gereken konuların başında gelmektedir.

Ekran: Telefonun en çok kullanılan ve sürekli temas halinde olunan kısmı ise ekranıdır. Bu nedenle çözünürlüğü yüksek ve dokunmatik özelliği gelişmiş telefonlar tercih edilmektedir.

Depolama: Akıllı telefonlardaki depolama alanı İphone modeli hariç diğer akıllı telefonlarda da artırılabilir özeliğe sahiptir. Yeni alınan telefonların depolanma alanı SD kartlarla da artırılabilir.

Pil: Akıllı telefon birçok insanın hayatına girmiş ve modern dünyanın getirdikleriyle birlikte birçok iş telefondan yapılır duruma gelmiştir. Bu nedenle telefonun pil ömrünün uzun olası önem arz etmektedir. Yeni telefon alırken pilin 3000 mAh ve üzeri olmasına dikkat edilmelidir.

Kamera: Son dönemde akıllı telefon üreticileri yüksek çözünürlüğe sahip telefonlar üretmek için adeta birbiriyle yarışmakta; Amiral gemisi telefonların kameraları yüksek çözünürlüğe ve iyi diyaframa sahip. Ayrıca orta segment telefonlarda da iyi derecede diyafram ve çözünürlük kalitesi bulunmaktadır. Akıllı telefon alırken bu tür özeliklere dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir